Poznaj Inspirujące Szkoły

Szkoła Podstawowa NAVIGO we Wrocławiu

NAVIGO to autorska szkoła podstawowa inspirowana fińskim modelem edukacyjnym, która powstała w 2018 roku we Wrocławiu.

Inspirujące Szkoły Cortland

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – iStudies

Wierzymy, że najnowocześniejsze technologie w szkolnictwie wyższym ułatwiają instytucjom realizację ich akademickiej wizji sukcesu. Widzimy, jak uczelnie wykorzystują produkty Apple do tworzenia społeczności opartych na technologii, która pomaga eliminować bariery między studentami, wykładowcami i pracownikami administracyjnymi.

Inspirujące Szkoły Cortland

Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Wejherowie

I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie to publiczna placówka o 165-letniej tradycji z 770 uczniami i 70 nauczycielami. Atrakcyjne profile, m.in. medyczny i ekonomiczny z nauczaniem dwujęzycznym i wysokie wyniki uczniów wpływają na wzrost zainteresowania szkołą, która właśnie przechodzi rozbudowę. Od 2014 r. placówka bierze aktywny udział w projektach POWER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój) i Erasmus+, będących platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w europejskim szkolnictwie.

Inspirujące Szkoły Cortland

Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Łodzi

Zespół Szkół Społecznych STO w Łodzi, popularnie zwany „Czerwoną 8”, jako szkoła społeczna stawia na współdziałanie nauczycieli, uczniów i rodziców. Ci ostatni współdecydują o koncepcji i strategii rozwoju szkoły, by absolwenci byli jak najlepiej przygotowani do coraz szybciej zmieniającej się rzeczywistości. Wyzwaniem było poszukiwanie metod i narzędzi w większym niż dotychczas stopniu angażujących ucznia w procesy edukacyjne oraz dążenie do tego, by uczniowie byli samodzielni i odpowiedzialni za uczenie się.

Inspirujące Szkoły Cortland

International School of Gdańsk

International School of Gdansk (w skrócie ISG) to szkoła międzynarodowa, od 2019 roku posiadająca status IB World School, nauczająca w języku polskim i angielskim. Jej uczniowie korzystają z technologii na co dzień, choć przedszkolaki i uczniowie klas 1-5 w stopniu mniejszym. Uczniowie klas 6-8 ze szkoły podstawowej i licealiści mają obowiązek posiadania własnych urządzeń mobilnych (system 1:1). Ponieważ uczniowie nie korzystają z podręczników szkolnych, ich plecaki są lekkie – zawierają iPady i przybory piśmiennicze.

Inspirujące Szkoły Cortland

Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy

Niewielka, wiejska Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. dra Władysława Szafera w Wapnicy, położona w miejscowości liczącej ok. 700 mieszkańców, wchodzi w skład gminy Międzyzdroje. Jako jedna z dwóch szkół w gminie stała się ważnym ogniwem edukacyjnym i kulturowo-społecznym w regionie. Tym bardziej, że 108 uczniom i przedszkolakom zapewnia pionierską edukację – nauczanie według metody Planu Daltońskiego, wspieraną nowoczesną technologią, m.in. urządzeniami iPad.

Inspirujące Szkoły Cortland

Leśna Szkoła Puszczyk w Białymstoku

Niewielka, niepubliczna szkoła, będąca kontynuacją pierwszego w Polsce leśnego przedszkola, położona na skraju lasu. Tradycyjny budynek zastąpiła bazą terenową w lesie, służącą 55 uczniom za schronienie. O indywidualny tok nauczania dba 22 nauczycieli i mentorów pracujących w oparciu o bliski kontakt z naturą bez względu na porę roku i pogodę. Swobodę nauczania podczas wędrówki i w bazie zapewnia nowoczesna technologia marki Apple. Organem prowadzącym szkołę jest Fundacja trzy czte ry!

Inspirujące Szkoły Cortland

U Smoka Co Buja W Obłokach w Warszawie

Niepubliczne przedszkole „U Smoka, co Buja w Obłokach” istnieje od 2008 roku. To placówka zarządzana przez mamę (pedagog i dyplomowaną nauczycielkę wychowania przedszkolnego z 30-letnim stażem pracy) oraz córkę (pedagog i miłośniczkę pracy z multimediami). Pierwsze iPady placówka wprowadziła do nauczania w 2011 roku. Dziś ma zaplecze 10 urządzeń – głównie do pracy z grupą (gdy nauczyciel oprócz iPada ma do dyspozycji projektor z ekranem) oraz do pracy w trybie 1:1 (1 urządzenie przypadające na 1 dziecko i nauczyciela) w najstarszej grupie przedszkolaków, tzn. klasie „0”. Kadra pedagogiczna oferuje autorskie warsztaty multimedialne dla szkół w całej Polsce, m.in.: „Mam prawo”, „O emocjach”, „O autonomii”.

Inspirujące Szkoły Cortland

Europejczyk – Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa w Bielsku Białej

Anglojęzyczna Szkoła Podstawowa Europejczyk w Bielsku-Białej to jedna z dwóch szkół w Polsce, która otrzymała tytuł Apple Distinguished School. Oznacza to, że placówka spełnia najwyższe standardy nauczania, należąc do elitarnego grona 535 szkół z 32 krajów na całym świecie. Mimo małych rozmiarów szkoła posiada aż 150 urządzeń iPad,, z których przez cały rok szkolny na co dzień korzystają uczniowie i nauczyciele w systemie 1:1. Dzięki innowacyjnemu podejściu dzieci chętnie chłoną wiedzę, a placówka prezentuje wysoki poziom nauczania.

Inspirujące Szkoły Cortland

Akademia Realizacji Dźwięku

Geneza Akademii Realizacji Dźwięku to działalność dydaktyczna w formie szkoleń, która rozpoczęła się w 1997 roku. Szkoły zawodowe ARD powstały w 2010 roku, początkowo w Warszawie, następnie w kolejnych oddziałach: w Gdyni, Jaworznie i we Wrocławiu. Od początku funkcjonowania szkoły pracują na rozwiązaniach Apple (komputery, urządzenia mobilne, oprogramowanie, m.in. Apple Logic Pro – doskonałe narzędzie do produkcji i dydaktyki).

Inspirujące Szkoły Cortland

Dlaczego my?

  • Jako zespół Cortland Edukacja prowadzimy szkolenia pomagające w wyborze i wdrożeniu sprzętu Apple do nauki w szkołach.
  • Podpowiadamy jak wykorzystać rozwiązania Apple
    w 100%, polecając podręczniki, aplikacje i inne materiały.
  • Promujemy rozwiązania odpowiednie dla każdego. Osoby z niepełnosprawnościami korzystają z nich bez przeszkód, a my pomagamy się z nimi zaznajomić i nauczyć.
  • Doradzamy jak znaleźć fundusze na sfinansowanie rozwiązań Apple do Twojej szkoły, a także pomagamy je uzyskać.
  • Prowadzimy szkolenia Swift Playground uczące programowania.
  • Rozwiązania, które przedstawiamy, szanują prywatność użytkowników i zapewniają bezpieczeństwo danych.